FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

Jak często można wykonywać zabieg urządzeniem V-3000TM

Jeżeli w danym miejscu nie zostały zamknięte wszystkie rozszerzone naczynka, można się umówić na kolejny zabieg po rozsądnie dobranym terminie, kiedy skóra całkowicie odpocznie i nie będzie wrażliwa na ponowne działanie fali radiowej. Zwykle taki termin ustala się na nie wcześniej jak dwa tygodnie, a nawet do miesiąca.

Ile zabiegów potrzebuje pacjent?

Większości pacjentom wystarcza jeden zabieg. Gdy problem jest zaawansowany, można zaprosić na dodatkowe sesje.

Jak kwalifikować pacjenta do zabiegu?

Nie ma konieczności kwalifikacji pacjentów, bowiem kuracja jest bezpieczna. Praktycznie nie występują obrażenia lub uszkodzenia skóry.

Po jakim czasie widać efekt leczenia?

Wynik jest natychmiastowy. Naczynka znikają po dotknięciu igłą. V-3000 przeważa nad innymi metodami leczenia, gdzie na efekty trzeba czekać kilka tygodni, utrwalanych w trakcie wielu sesji.

Czy V-3000 całkowicie wyeliminuje problem?

Zabieg V-3000 usuwa zmiany chorobowe, które u wielu pacjentów nie będą się powtarzać. Istnieje natomiast wiele przyczyn powstawania nowych obszarów zmian, jak np. alkohol, papierowy, nadmiar słońca, itp. Zalecane jest przyjście pacjenta na ponowną kontrolę po 6-8 tygodniach.

Czy istnieją skutki uboczne?

W przeciwieństwie do innych metod, takich jak laser czy IPL, nie są znane skutki uboczne. Nie występują po zabiegu siniaki ani blizny. Większość pacjentów może wrócić do codziennych czynności. Jednak zalecane jest unikanie nadmiernego opalania na ostrym słońcu. 

W jakich porach roku można wykonywać zabiegu na V-3000?

Zabieg można wykonywać przez cały rok, bowiem fala radiowa nie ma powinowactwa z melaniną, a więc nie ma ryzyka spowodowania wystąpienia przebarwień.

Czy pojawia się ryzyko blizn i przebarwień?

Po prawidłowo wykonanym zabiegu nie istnieje ryzyko przebarwień, blizn ani pigmentacji, które pojawiają się po zabiegach laserowych czy IPL z powodu powinowactwa z melaniną. 

Jak długo trwa okres rekonwalescencji?

Po zabiegu pacjenci mogą wrócić do normalnego życia. Inne zabiegi zamykania naczynek, takie jak laser czy IPL, mogą ograniczyć aktywność pacjenta nawet do dwóch miesięcy. 

Jaki jest koszt wykonania zabiegu?

Jedyny koszt to jednorazowa tip w postaci igiełki, która obecnie kosztuje 4,90 zł. Poza tym, nic w urządzeniu się nie zużywa.

Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwaniu bólu u różnych pacjentów jest bardzo subiektywne. Niektórzy pacjenci przy najwyższym natężeniu nie czują dyskomfortu, natomiast inni już przy 10% mocy czują ból. Niektóre miejsca na ciele są bardziej wrażliwe na ból, np. okolice nosa, ust, czy wewnętrzna strona ud. U większości pacjentów uczucie jest porównywalne z ukłuciem komara czy wyrwaniem włosa. Niemniej, jeżeli wystąpi jakikolwiek ból, zaraz ustąpi po zakończeniu zabiegu.  

Czy można poparzyć skórę zabiegiem na V-3000?

Końcówka pracy, czyli igiełka, nie nagrzewa się, więc nie dochodzi do poparzenia skóry. Jedynie skóra może ulec zaczerwienieniu pod wpływem działania fali radiowej, które znika zwykle po około godzinie.

Czy zabiegi można wykonywać na wszystkich rodzajach skóry?

Tak, urządzenie jest bezpieczne dla wszystkich typów i kolorów skóry.

Czy potrzebne są okulary ochronne?

Nie. V-3000 jest całkowicie bezpieczny dla oczu. Nie emituje żadnych fal, które wymagałyby stosowania okularów.